Jindřich Fiala bude číst ze svých knih

V úterý 16. června od 20.00 hodin se v ArtUm centru Olomouc uskutečnil již třetí Večer s literaturou v rámci projektu Daruj chvilku s Českým rozhlasem Olomouc.

Tentokrát to bylo autorské čtení Jindřicha Fialy.

Na úvod Jindřich Fiala společně s Janou Šteflíčkovou přečetli dva dopisy na rozloučenou od Jaromíra Nechanského a Veleslava Wahla, kteří byli popraveni po politických procesech právě 16. června 1950. Jejich rodiny tyto dopisy nikdy neobdržely.

Večer pokračoval četbou z knihy Jindřicha Fialy – Kuneš Sonntag.  Ukázky se týkaly setkání malého Kuneše Sonntaga s prezidentem Masarykem, vzpomínky na přítele jeho otce Karla Engliše, prvorepublikového ministra financí. Pak se vzpomínky přenesly na věznění v koncentračním táboře a následně v komunistickém pracovním táboře.

Večer byl zpříjemněn zpěvem a hrou na kytaru v podání Jany Šteflíčkové.

 

Jindřich Fiala

 

Kuneš Sonntag

Životní příběh z dvacátého století.

 

Vzpomínkové vyprávění syna prvorepublikového ministra financí a obchodu, význačného moravského a olomouckého politika. Kniha obsahuje neformální pohled na některé prvorepublikové státníky, vzpomínky na život v Litovli za první republiky. Dále popisuje věznění Kuneše Sonntaga v koncentračním táboře Sachsenhausen a v komunistických pracovních táborech.

Partneři